Rowan Atkinson - Mr.Bean

20. února 2008 v 14:47 |  Mr.Bean
Datum narození: 6.1.1955
Místo narození: Anglický Newcastle
Rodina: Má dva starší bratry, oženil se v roce 1990, má dceru a syna
Proslavení: Mr.Bean!!! Černá zmije, Tenká modrá linie, Johnny English
Získal: Cenu za komediální herecký výkon roku - Society of West End theatre´s Award. 3 ceny britské akademie, Emmy, 3 ceny ACE za historickou komedii Černá zmije.

Rowan Atkinson je nejlepším možným důkazem tvrzení, že čím je člověk větší šašek na veřejnosti,tím nenápadnějším je ve skutečnosti.
Vyrůstal na otcově farmě spolu se dvěma mladšími bratry.Jako dítě koktal, pokud je ve stresu poznáte to i dnes.Největší probému mu dělalo písmeno B.Na univerzitě studoval elektrotechniku, titul elektroinženýra se pak vydal získat na univerzitu do Oxfordu.Tam také poprvé zjistil co dokáže se svým obličejem.
"Byl jsem tam jen na měsíc, když někdo chystal představení v divadle.A protože věděli, že jsem do něj fanda, zeptali se, jestli nemám chuť předvést nějaký skeč.Já jsem ale nikdy v životě nic nenapsal, tak jsem se prostě postavil před zrdcadlo a začal improvizovat.Různě sem kroutil obličejem a bavil se u toho.Ten 5ti minutový skeč tenkrát položil základ tomu bizardnímu chlápkovi, co jenom mumlá.Tam se narodil Bean."
Rowen zaujal v roce 1977 na filmovém festivalu v Edinburghu natolik, že se roce 1981 stal nejmladším hercem který měl vlastní one-mas show na londýnském West Endu.V roce 1983začal se scénaristou Richardem Curtisem pracovat na Černé zmiji.
Další na řadu přišely příhody Mr. Beana.Měly v devadesátých letech ze všech komediálních pořadů nejvyšší rating.Epizod je celkem 18. Po té co Mr.Beana dotočil si zahrál roli inspektora v dalším sitcomu-Tenká modrá linie.Následoval velkolepý návrat k Mr.Beanovi.Vznikl první celovečerní film s panem Beanem.
Rowanova vášeň jsou auta.Rád je vlastní,jezdí,závodí,točí dokumenty, píše o nich do novin nebo minimálně se na ně dívá.Vlastní: Aston Martin V8 a V8 Zagato, Audi A8, Mercedes-Benz 500E,Bentley Mulsanne,Lotus Carlton, Lancia Delta Integrale, MclareneF1, MG XPower SVa Renault 5 turbo.
Jeho hlavní role se nedají spočítat na prstech ruky.Nejznámější je Johhny English kde stvárnil rádoby Bonda(parodie na britského tajného agenta).

Zajímavosti:
  • Je milionář, odhadované jmění přesahuje 60 milionů liber
  • Má řidičský průkaz i na nákladní auta
  • Byl jedním z hostů na svatbě prince Charlese a Camily
  • Nikdy nebude vlastnit Porshe: " Jsou to krásná auta, ale nějak se necítím, jako typičtí Porshe lidi - nepřeju jim nic zlého - nejsou moje krevní skupina.Prostě bych psychicky nezvládl být majitelem vozu Porsche."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama