PROSÍM PŘEDČTĚTE SI TO Květ moci 1.kapitola

6. října 2010 v 16:48 | mysak-ajik |  o mě a blogu
Ahoj všichni. V tomto článku je první kapitola mojí (doufám) budoucí knížky. Strašně moc mě baví psát příběhy a vymýšlet si. Proto je tato kniha v žánru Fantasy. Kniha má název Květ moci a její obsah si postupně můžete přečíst. Byla bych moc moc ráda, kdyby si ji někdo přečetl a napsal mi jak se mu líbí nebo nelíbí. Budu ráda za každý komentář. Takže kdo máte rád fantasy, určitě si to přečtěte a okomentujte. DÍKY MOC mysak-ajik


KAPITOLA I. - SOUD
"Povstaňte, král přichází!"
Všichni ve velké síni královského hradu okamžitě povstali. Zazněla famfára a do místnosti vešel pomalým, ale rázným krokem král Midron II.
Jeho hnědá očka se upřeně dívala směrem dopředu a nenechala se rozptylovat pohledy ostatních. Delší vlasy, sčesané dozadu vlály při jeho hrdé chůzi. Na hlavě menší všední koruna, kterou nosil na slavnosti a výjimečné příležitosti. Královský plášť černé barvy s kožešinovým límcem vlál elegantně za ním. Pod pláštěm byly jeho tmavě modré šaty opásány mohutným zlatým pásem s vyrytými znaky jeho rodu. Vysoké šněrovací kožené boty byly částečně zakryty zlatým lemem jeho šatů.
    Došel ke svému trůnu a posadil se. Přitom stále držel své tělo vzpřímené, aby ukázal svou důležitost při tomto soudu. Jeho královský soudce, lord Shamir, který byl i jeho rádcem si sice nepřál královu přítomnost při tomto soudu, ale král trval na svém.
    "Zahajuji tímto soud, který rozhodne o osudu dívky jménem Arvia. Její čin je nejhorším možným hříchem, kterým se provinila na lidském životě. Vzít život jinému člověku a ještě ke všemu své matce je neodpustitelné." Lord Shamir se snažil být dost vážný, aby krále přesvědčil o trestu smrti.
"Toto děvče si to zhoršilo i tím, že celý rok prchala před královskou vůlí a spravedlností."
Král se na Arviu zadíval zkoumavým pohledem, jako by chtěl vyčíst z její tváře, proč to udělala. Arvia mu pohled oplatila a jejich oči se střetly právě ve chvíli, kdy lord Shamir vyzval svého pomocníka, aby přečetl všechna obvinění proti ní. Mladý lordův učeň přečetl obvinění z vraždy, útěk před spravedlností a pohrdání soudem. Při tom posledním obvinění se objevil na tváři Arvii nepatrný úsměv.
"Trest smrti!" vykřikl lord Shamir.
"Nesmysl, ještě jsme si neposlechly věci, které tu dívku omlouvají." Král byl Arviou okouzlen na tolik, že nechtěl dopustit její smrt. Byl přesvědčen o existenci
způsobu, který by ji zachránil. Po krátkém lordově protestu přečetl učeň jisté věci, které měly být podle lorda zapomenuty.
"Arvia, dcera veantorského hraběcího lesníka Meldona a jeho ženy Tári, je již od svého útlého věku cvičena v boji a jízdě na koni. Nechodila do školy, ale její vědomosti jsou díky jejímu otci lepší, než u kohokoliv jiného.
      Učeň se odmlčel a podíval se na lorda. Bylo na něm vidět, že úplně zuří. Král pokynul mladíkovi a vyzval ho, aby pokračoval.
    "Ve svých patnácti letech zabila obřího brouka, který plenil úrodu, a tím pomohla mnoha lidem od hladu." Seznam skončil a v síni se rozhostilo ticho. Až Midronův hlas protrhl zarputilé mlčení.
"A co ta vražda?"
"Podle výslechu svědků byla slečna Arvia svou matkou psychicky a někdy i fyzicky týrána."
"To ovšem je informace, která může vše změnit." podotkl Midron a hněvivý zrak upíral na lorda Shamira.
"Podle informací jejího otce Meldona si z ní paní Tári udělala otroka a její mladší sestru Avinor velmi rozmazlovala."
"Chce k tomu něco říci odsouzená?" zeptal se lord Shamir, protože mu bylo jasné, že už předem prohrál.
"Ano, vše co říkal učeň je pravda, jen chci všechny přítomné pány ubezpečit o nevinnosti mého otce. Byla jsem otrokem a nejen já, ale i můj otec, ten je však příliš hrdý na to, aby to přiznal. Neměl nic společného s tou vraždou. Na mojí sestřičku Avinor se nezlobím, nemohla za matčinu špatnou mysl."
      "Myslím, že je na čase sdělit královský rozsudek." Král se při těch slovech postavil a zadíval se Arvii znovu do očí. Ta jeho pohled opětovala, ale její pohled byl kamenný a ať se král snažil, jak chtěl, nevyčetl z těch očí nic.
      "Rád bych si teď s Arviou promluvil v soukromí. Chci slyšet dopodrobna celý příběh jejího života." tyto slova pronesl téměř s mateřskou láskou.
"Vyloučeno, Vaše veličenstvo! Nesmíte s tou osobou zůstat sám, je nebezpečná." lord se mohl
                                                                                                                                                                                                                                   zbláznit při pomyšlení, že mu může Arvia prozradit víc, než si přál. Jeho místo králova rádce a soudce
záleželo jen na jednom tajemství a bál se, že by o ně mohl přijít. Stačilo jen, aby si Arvia vzpomněla na
muže, který před šesti lety pracoval jako královský kancléř a měl zálibu v broucích. Tenkrát si lord Shamir přál mít vetší moc a nebál se kvůli tomu riskovat cokoli. Proto vycvičil toho brouka k ničení polí a králi potom radil jak ho zničit. Když ho Arvia zabila, řekl králi o svém nápadu poslat tu mladou bojovnici na zničení brouka. Král jeho lžím uvěřil a povýšil ho na svého soudce a později
i rádce.
     "Dost, lorde Shamire,vím, co dělám, Vaše nenávist k té dívce je až ohromující."
"Pojď děvče, půjdeme do mé pracovny." Král zamířil ke dveřím a Arvia ho poslušně následovala. Neměla v úmyslu svému pánovi ublížit, zvláště když viděla jeho zájem o ni. Při odchodu stačila vrhnout na lorda Shamira nenávistný pohled, který jako by říkal : "Mám tě v hrsti, zrádce."
Potom se za oběma zavřely mohutné dveře velké síně a lord věděl, že prohrál úplně.Další kapitola bude už brzy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zero Zero | 20. října 2010 v 20:35 | Reagovat

Zaujimeve veru chcelo by to dalšie časti.

2 Allison Allison | 4. listopadu 2010 v 16:42 | Reagovat

ahuj myslím si že je to velmi hezké, ale mohla bys trošku přitvrdit na příběhu,:J

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama